Whisky MILER Spirits Tormore 11yo | 0,7L | 58,9%

Uwaga! Przy zakupach whisky Miler Spirits obowiązuje limit dwóch butelek whisky z każdej etykiety na osobę! Oznacza to, że zakupy nie powinny przekroczyć maksymalnej liczby 10 butelek whisky z pięciu rodzajów na jednego klienta. 

Nazwa: Tormore 2010

Kategoria trunku: Single Malt Scotch Whisky

IB: Miler Spirits

Deklaracja wieku: 11yo

Pojemność: 0,7L

ABV: 58,9%

Beczka: Bourbon Barrel

Liczba butelek: 237 

UWAGA

Czas na opłacenie zamówienia to 2 dni. Po tym czasie zamówienia nieopłacone zostaną anulowane!

Numery butelek są przydzielane do zamówień losowo. Z przyczyn organizacyjnych nie jesteśmy w stanie zagwarantować możliwości wyboru butelki.

 

Dostępność: brak towaru
Cena: 449,00 zł 449.00
ilość szt.

Opis

Wykres radarowy whisky Tormore 11yo

Nos: Lekka, słodka i deserowa whisky pełna aromatów ciasta drożdżowego, kwiatów i maślanych ciastek. Aromat potężny i intensywny, ale także zaskakująco lekki.

Język: Spójna z aromatem, słodka, waniliowa, czekoladowa, delikatnie trawiasta, cytrusowa z intensywnym i długim, czekoladowym finiszem wzbogaconym nutami trawiastymi.

 

O destylarni Tormore

Destylarnia Tormore znajduje się w centrum regionu Speyside, który słynie z produkcji łagodnych whisky. Destylarnia rozpoczęła produkcję w 1961 roku na fali powojennego boomu popularności whisky.

Ciekawostka

Destylarnia Tormore ma aż 8 alembików, które produkują lekki w naturze destylat.

Independent bottling - co to jest?

Świat single malt i single grain whisky dzieli się zasadniczo na dwa typy whisky: OB i IB. Skrótowiec OB oznacza “official bottling”, czyli rozlew oficjalny - pochodzący bezpośrednio z destylarni. To whisky, które wszyscy znamy i cenimy np. Glenfiddich 12yo, Springbank 10 yo czy Lagavulin 16 yo.

Z kolei IB to “independent bottling”, czyli “niezależny rozlew”. Co to znaczy? Wiele destylarni whisky w Szkocji sprzedaje swoją whisky nie tylko w butelkach, ale także w beczkach. Głównym motorem tego zjawiska jest produkcja blended whisky, czyli whisky mieszanych. Każdy producent blended whisky, potrzebuje whisky o wielu profilach smakowych, aby produkować zrównoważony blend. Sytuacja ta doprowadziła także do powstania niezależnego rozlewu niemieszanych single malt i single grain whisky, czyli IB.

Nie wszystkie odkupione od destylarni beczki trafiają do blendów. Najbardziej wyjątkowe beczki butelkowane są najczęściej jako whisky typu single cask (z pojedynczej beczki), cask strength (w mocy beczki). Tego typu edycje pozwalają zobaczyć whisky ze znanych szkockich destylarni w nieznanych wydaniach (jak np. rozlana przez Miler Spirits Caol Ila z beczki po jamajskim rumie) lub whisky z mniej popularnych destylarni (jak np. rozlane przez Miler Spirits Tormore czy Port Dundas).

Sprawdź również produkty, które mogą Cię zainteresować:

Opinie o produkcie (0)

Dodaj opinię

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

ŚWIAT ALKOHOLI JEST TYLKO DLA DOROSŁYCH DLATEGO CHCEMY SPRAWDZIĆ,

CZY JESTEŚ

OSOBĄ PEŁNOLETNIĄ...

Sklep internetowy Shoper Premium