Rum do 200 zł

Rum to zdecydowanie bardzo interesujący rodzaj alkoholu powstający za pomocą fermentacji, a następnie destylacji melasy lub też soku z trzciny cukrowej. Okres dojrzewania spędza on w dębowych beczkach. Ten destylat produkują w znacznej części kraje amerykańskie i karaibskie. Jednym z najpopularniejszych i najbardziej znanych miejsc gdzie jest destylowany jest Barbados. Ten alkohol produkuje się także w innych krajach, które wytwarzają również cukier, jak na przykład Filipiny czy Indie. Rum stanowi bardzo często bazę do drinków; wyróżniamy dwa rodzaje: biały i ciemny. Jaki jest dobry rum do 200 złotych? Podpowiadamy!

Rum do 200 zł - dobry trunek na każdą okazję

Ten trunek to obecnie jeden z najpopularniejszych alkoholi wysokoprocentowych na rynku. Praktycznie zawsze spotkamy się z rumem w barze. Bardzo często produkt ten stanowi bazę do drinka. Butelkuje się go w mocy od 37,5% do 81% ABV. Jak pić ten napój? Bardzo często pijamy go z kilkoma kostkami lodu. Wedle naszych preferencji i uznania, możemy dodać również niewielką ilość wody, która nieco osłabi moc napoju i pozwoli nam cieszyć się delikatniejszym smakiem. Jakie trunki w tym przedziale cenowym są warte uwagi? Który rum lepszy?

Czym się wyróżnia rum do 200 zł na tle innych alkoholi?

Wyróżnia się on przede wszystkim stosunkowo neutralnym, słodkim smakiem. To właśnie dzięki tym właściwościom stanowi świetną bazę do różnego rodzaju drinków, na przykład tych o tropikalnym smaku. Oczywiście, ważna jest tutaj także marka trunku, jakość użytych składników, wybór beczek i sposób produkcji.

Jaki rum do 200 zł warto wybrać?

Czym się kierować podczas wyboru takiego rumu? Jaki rum wybrać? Oto kilka z naszych propozycji najlepszych rumów w tym zakresie cenowym.

Zdecydowanie jednym z najlepszych kandydatów na zakup będzie tutaj Bacardi Reserva 8 anos. Aromat tego napoju przedstawia akcenty dębu, syropu, wanilii i skórek owocowych. Jest też wyczuwalny koper włoski i karmel. Posiada bogaty i słodki smak. Da się w nim wyczuć nuty korzennych przypraw, owoców tropikalnych i skórek owocowych. To nie koniec! Całość wygasa do słodkiego, subtelnego i satysfakcjonującego finiszu. Napój pochodzi prosto z Puerto Rico. Na szczególną uwagę zasługuje także oryginalna butelka w przepięknych barwach. Wersja ta świetnie zda egzamin jako prezent dla wielbiciela trunków.

Inna ciekawa propozycja pośród tych destylatów to Bermuda Rum spod skrzydeł bermudzkiej marki Goslings. Napój ten posiada intensywny, ciemny kolor i jest mocny - butelkuje się go w mocy aż 75,5% ABV. Czym się wyróżnia? Posiada złożony smak z wyraźnymi słodkimi nutami. To także destylat o przyjemnym aromacie. Leżakuje się go w dębowych beczkach przez okres 3 do 6 lat. Alkohole te można pić solo jak i we wszelakich koktajlach. Stanowią przystępną cenowo i dobrą jakościowo propozycję, będą też idealne jeśli lubisz drinki.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

ŚWIAT ALKOHOLI JEST TYLKO DLA DOROSŁYCH DLATEGO CHCEMY SPRAWDZIĆ,

CZY JESTEŚ

OSOBĄ PEŁNOLETNIĄ...

Sklep internetowy Shoper Premium