Czym jest whisky single grain?

Chociaż większość whisky zbożowej zdecydowanie produkuje się na potrzeby blended whisky, warto zwrócić uwagę na nią samą w sobie. Destyluje się ją z ziaren zbóż, ale nie z jęczmienia słodowanego. Popularne składniki to między innymi kukurydza, pszenica i żyto. Do znanych destylarni produkujących ten trunek należą na przykład destylarnie takie jak Cambus czy Girvan.

Co wyróżnia single grain whisky?

Warto wiedzieć, że ponad 90% całej sprzedawanej szkockiej whisky to whisky typu blended. Jest ona od dawna podstawą przemysłu, ponieważ jest zdecydowanie tańsza w produkcji niż single malty. Powodem jest to, że w jej skład wchodzi zarówno whisky zbożowa, jak i słodowa, a ta pierwsza jest zdecydowanie znacznie tańsza i łatwiejsza do wytworzenia. Ziarno nadaje końcowej mieszance inne właściwości niż single malty, a także pomaga połączyć je ze sobą i zbalansować. W rezultacie powstaje przystępny trunek, stworzony z myślą o podniebieniach z różnymi gustami, a także bardziej ekonomiczny niż wszelkie propozycje słodowe.

Whisky zbożowa - sklep

W naszym sklepie internetowym znajdziesz whisky zbożową najwyższej jakości, pochodzącą z różnych destylarni o bardzo dobrej renomie. Oferujemy przystępne ceny oraz bardzo wygodne opcje dostawy. Oferujemy różne profile smakowe, które sprawią, że każdy na pewno znajdzie u nas coś dla siebie. Nie czekaj i odkryj nowe smaki już teraz!
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

ŚWIAT ALKOHOLI JEST TYLKO DLA DOROSŁYCH DLATEGO CHCEMY SPRAWDZIĆ,

CZY JESTEŚ

OSOBĄ PEŁNOLETNIĄ...

Sklep internetowy Shoper Premium