Szkocka whisky znana jest na cały świat. To ona przychodzi jako pierwsza do głowy, gdy myślimy o tym złocistym trunku. Jednym z regionów Szkocji słynącym z produkcji tego znakomitego alkoholu jest natomiast wyspa Campbeltown.

Whisky z wyspy Campbeltown - charakterystyka regionu

Campbeltown to miasto i były royal burgh, co oznacza autonomiczną jednostkę na terenie Szkocji. Znajduje się w jej południowo-zachodniej części. Leży na półwyspie Kintyre nad jeziorem Campbeltown.

Znane destylarnie

Najbardziej znanymi destylarniami regionu są Springbank, Glengyle i Glen Scotia. Glengyle została przeprojektowana w 2000 roku i whisky z tego zakładu butelkowane są pod nazwą Kilkerran. Hazelburn to niedziałająca już prawie od wieku destylarnia, jednak swego czasu była ona największą w mieście. Poza nią na terenie miasta działało jeszcze ponad 30 innych destylarni, które również są już nieaktywne.

Smak whisky pochodzącej z wyspy

Whisky z tego regionu charakteryzuje się bardzo złożonym i wieloetapowym smakiem oraz aromatami średnio-esencjonalnymi. Wyczuwalne są zarówno nuty owocowe jak również torfowe, i dymne - a to wszystko jest idealnie zbalansowane. Campbeltown scotland whisky łączy w sobie smak słony i wytrawny, przez co spróbowanie tego alkoholu będzie na pewno ciekawym doświadczeniem dla kogoś, kogo interesują niecodzienne smaki.

Które whisky Campbeltown możesz zamówić w naszym sklepie?

Strona naszego sklepu oferuje szeroki wybór produktów pochodzących z wyspy. Dostępne są chociażby butelki whisky Glen Scotia o różnym wieku, które najczęściej charakteryzują się tym, iż leżakowały w beczkach po innych alkoholach, na przykład bourbonie czy sherry. Cena, którą proponuje nasz sklep jest na tyle korzystna, że na pewno zakupisz ją ponownie. Warto zainteresować się również Campbeltown Loch Blended Whisky czy Longrow, które są nie lada gratką dla koneserów. Szukaj je na prezent dla znanego ci smakosza szkockiego trunku!
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

ŚWIAT ALKOHOLI JEST TYLKO DLA DOROSŁYCH DLATEGO CHCEMY SPRAWDZIĆ,

CZY JESTEŚ

OSOBĄ PEŁNOLETNIĄ...

Sklep internetowy Shoper Premium