Szampan – alkohol na specjalne okazje

Szampan to dość ciekawy przykład alkoholu. Nie pija się go często, a jednak pił go kiedyś każdy – nawet ten, kto alkoholu nie lubi, czy go unika. Jest to bowiem trunek, który musi się znaleźć w przypadku ważnego przyjęcia czy uroczystości. Szampan to alkohol toastowy, kojarzony ze świętowaniem i luksusem. Nie ma Sylwestra bez chociaż lampki musującego płynu wypitej, gdy wybije północ. Nie ma żadnej ważniejszej uroczystości, takiej jak wesele czy osiemnaste lub okrągłe, huczne urodziny, bez przynajmniej jednego toastu z szampanem.

Rzadko jednak ten musujący trunek się smakuje lub jest jego koneserem. Nie musi tak jednak koniecznie być. Na rynku jest wiele wartych przetestowania butelek!

Jak powstaje szampan?

Jego nazwa pochodzi od Szampanii – regionowi na północnym-wschodzie Francji. Jest to bowiem główne miejsce produkcji tego trunku. Szampan to rodzaj wina musującego, dwutlenek węgla nie zostaje jednak dodawany do niego sztucznie. Wytwarza się on naturalnie podczas gdy trunek dojrzewa w butelce. Nalewa się bowiem jeszcze nie do końca przefermentowane wino, a następnie przechowuje z butelką w pozycji nachylonej ku korkowi.

Moët znaczy luksus

Moët (często błędnie zapisywany jako „möet” lub „moet”) jest jedną z najpopularniejszych marek szampana. Kojarzy się ona zdecydowanie z jakością i wykwintnością. Powstała w 1745 roku i od tego czasu cały czas przoduje na rynku alkoholowym. W smaku jest przede wszystkim owocowy, obecne są w tym także nuty cytrusów, z posmakiem orzechów laskowych. Jest łagodny i gładki. Jeśli jakiś szampan naprawdę zasługuje na uwagę, to jest to Moët – cena nie jest wcale wygórowana, kiedy otrzymujemy w zamian taką jakość!

Szampan - cena

Szampan jest tym typem alkoholu, który ma ogromną rozpiętość cenową. Niskiej jakości musujący trunek można kupić za naprawdę śmieszne pieniądze. Rynek jednak oferuje również butelki bardzo luksusowe i reprezentujące wysoką jakość. Te są wtedy trochę droższe, ale niemało jest marek, które skutecznie kompromisują te dwa aspekty – jaką jakość przedstawia szampan, cena z kolei jest do niej adekwatna i atrakcyjna.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

ŚWIAT ALKOHOLI JEST TYLKO DLA DOROSŁYCH DLATEGO CHCEMY SPRAWDZIĆ,

CZY JESTEŚ

OSOBĄ PEŁNOLETNIĄ...

Sklep internetowy Shoper Premium