Wino na wesele

Ślub i przygotowania do niego bywają bardzo stresujące. By przyjęcie weselne było doskonałe, najpierw musimy załatwić masę rzeczy – jedną z nich jest alkohol. Niezależnie od tego czy planujemy niewielkie wesele, czy huczne, tradycyjne, czy nowoczesne, napoje wyskokowe pojawiają się na stołach zawsze, tylko z naprawdę rzadkimi wyjątkami. Jednym z trunków coraz częściej pojawiających się na przyjęciach jest wino.

Wino na wesele — idealny trunek na przyjęcie weselne

Choć najbardziej tradycyjnym, i przez to najpopularniejszym alkoholem na polskie weselne przyjęcie jest wódka, coraz częściej Państwo Młodzi decydują się na dodanie do niej także czegoś innego. Czasami jest to trunek, którzy sami zamierzają pić, jeśli nie przepadają za wódką, najczęściej jednak jest to ukłon w stronę gości. Dobre wino na wesele zawsze będzie dobrze prezentować się na stole, a zaproszeni przyjaciele i rodzina będą mieli możliwość wyboru tego, na co mają ochotę. Taka różnorodność w menu zawsze widziana jest na plus!

Jakie wino na wesele wybrać?

Oczywiście chcielibyśmy dla naszych gości zakupić najlepsze, wysokiej jakości wino na wesele. Trudno jest jednoznacznie wskazać konkretną butelkę, która będzie „najlepsza”. Jeżeli jednak zastanawiamy się, jaka marka wina na wesele jest odpowiednia oraz jaka pozycja charakteryzuje się najwyższą jakością – dobrze jest kierować się opiniami. Najbezpieczniej bowiem będzie zaopatrzyć się w sprawdzony trunek, którzy chwalą nasi znajomi lub koneserzy. Jeśli poświęcimy poszukiwaniom trochę czasu, jest szansa, że uda nam się wybrać naprawdę dobre i niedrogie wino na wesele.

Inną ważną kwestią jest to, czy postawić na wina słodkie, półsłodkie, wytrawne, półwytrawne, czerwone, białe a może różowe? Niestety ile gości, tyle prawdopodobnie różnych upodobań pod tym względem. Najlepiej zdecydować się na dwa lub trzy typy wina, by dać gościom wybór, jednocześnie nie będąc zmuszonym do zakupu wszystkich możliwych rodzajów tego alkoholu. Bezpiecznym rozwiązaniem byłoby wybranie wina, które będzie jak najbardziej uniwersalne i będzie miało szansę na zasmakowanie większości gości. Takie będą prawdopodobnie te półsłodkie i półwytrawne.

Ile wina na wesele kupić i jak to obliczyć?

To, w ile butelek wina na wesele się zaopatrzyć oraz gdzie kupić wino na wesele potrafi spędzać sen z powiek przyszłych nowożeńców. Niestety nie da się jednoznacznie określić, ile alkoholu będzie potrzebne na przyjęcie. Zawsze jednak bezpieczniej jest kupić trochę więcej, niż wydaje nam się, że będzie wystarczające. Lepiej bowiem, by wina zostało niż zabrakło. W pierwszym przypadku bowiem nie jest to tak naprawdę żadna strata – pozostałe butelki będziemy mogli rozdać jako prezenty dla bliskich lub zostawić do domowego użytku.

Przyjmuje się jednak, że należy liczyć 0,7 litra wina na osobę. W przypadku wódki jest to 0,5 litra na gościa. Ilość wina będzie więc oczywiście zależała od tego, ile osób pojawi się na naszym weselu, oraz od tego, czy będą obecne także inne alkohole. Jeśli wino nie będzie jedynym trunkiem na naszym przyjęciu, należy zastanowić się nad proporcjami. Musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy wino ma być głównym alkoholem czy może tylko dodatkiem. Pomocne może być przeanalizowanie listy gości i spróbowanie – w miarę możliwości i orientacyjnie – by przewidzieć, kto wybierze wybierze jaki trunek. Wtedy możemy to odpowiednio podsumować, podliczyć i tym kierować się podczas zakupu.

Dlaczego warto mieć dobre wino na weselu?

Nie wszyscy są fanami czystej wódki. Nie ma co ukrywać, że nie jest to najsmaczniejszy alkohol, i niektórzy wolą słodsze i bardziej przystępne, pijalne trunki. Ponadto warto, by na przyjęciu obok wódki na stole znalazło się coś o mniejszej mocy. Wino jest znacznie lżejsze pod tym względem i na pewno będzie cieszyło się powodzeniem także wśród osób, które chcą trzymać fason lub sączyć jakiś trunek wyłącznie towarzysko. Dobrze jest więc zaoferować gościom alternatywę dla tradycyjnej wódki, a alkohol z winogron to prawdopodobnie najbezpieczniejszy, klasyczny wybór. Wino jest naprawdę znane i szeroko lubiane, a dodatkowo jest tyle rodzajów tego trunku, że na pewno każda z zaproszonych przez nas osób będzie w stanie wybrać coś dopasowanego do jej gustu i preferencji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

ŚWIAT ALKOHOLI JEST TYLKO DLA DOROSŁYCH DLATEGO CHCEMY SPRAWDZIĆ,

CZY JESTEŚ

OSOBĄ PEŁNOLETNIĄ...

Sklep internetowy Shoper Premium