Witamy Cię w nowej wersji naszego sklepu Krest.pl (dawniej MilerSpirits.com)

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Czym jest whisky single grain?

Chociaż większość whisky zbożowej zdecydowanie produkuje się na potrzeby blended whisky, warto zwrócić uwagę na nią samą w sobie. Destyluje się ją z ziaren zbóż, ale nie z jęczmienia słodowanego. Popularne składniki to między innymi kukurydza, pszenica i żyto. Do znanych destylarni produkujących ten trunek należą na przykład destylarnie takie jak Cambus czy Girvan.

Co wyróżnia single grain whisky?

Warto wiedzieć, że ponad 90% całej sprzedawanej szkockiej whisky to whisky typu blended. Jest ona od dawna podstawą przemysłu, ponieważ jest zdecydowanie tańsza w produkcji niż single malty. Powodem jest to, że w jej skład wchodzi zarówno whisky zbożowa, jak i słodowa, a ta pierwsza jest znacznie tańsza i łatwiejsza do wytworzenia. Ziarno nadaje końcowej mieszance inne właściwości niż single malty, a także pomaga połączyć je ze sobą i zbalansować. W rezultacie powstaje przystępny trunek, stworzony z myślą o podniebieniach z różnymi gustami, a także bardziej ekonomiczny niż wszelkie propozycje słodowe.

Whisky zbożowa - sklep

W naszym sklepie znajdziesz whisky zbożową najwyższej jakości, pochodzącą z destylarni o bardzo dobrej renomie. Oferujemy przystępne ceny oraz bardzo wygodne opcje dostawy. Oferujemy różne profile smakowe, które sprawią, że każdy na pewno znajdzie u nas coś dla siebie. Odkryj nowe smaki już teraz!
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

ŚWIAT ALKOHOLI JEST TYLKO DLA DOROSŁYCH DLATEGO CHCEMY SPRAWDZIĆ,

CZY JESTEŚ

OSOBĄ PEŁNOLETNIĄ...

Sklep internetowy Shoper.pl