Whisky MILER Spirits Port Dundas 15yo | 0,7L | 52,1%

Uwaga! Przy zakupach whisky Miler Spirits obowiązuje limit dwóch butelek whisky z każdej etykiety na osobę! Oznacza to, że zakupy nie powinny przekroczyć maksymalnej liczby 10 butelek whisky z pięciu rodzajów na jednego klienta. 

Nazwa: Port Dundas 2006

Kategoria trunku: Single Grain Scotch Whisky

IB: Miler Spirits

Deklaracja wieku: 15yo

Pojemność: 0,7L

ABV: 52,1%

Beczka: 1st fill Bordeaux Wine Cask

Liczba butelek: 336

UWAGA

Czas na opłacenie zamówienia to 2 dni. Po tym czasie zamówienia nieopłacone zostaną anulowane!

Numery butelek są przydzielane do zamówień losowo. Z przyczyn organizacyjnych nie jesteśmy w stanie zagwarantować możliwości wyboru butelki.

 

Dostępność: brak towaru
Cena: 499,00 zł 499.00
ilość szt.

Opis

Wykres radarowy whisky Port Dundas 15yo

Nos: Słodka, ciastka maślane i keks wymieszana z kompotowymi aromatami suszonych owoców.

Język: Intensywna w smaku i słodka. Spójna z aromatem. Suszone owoce w postaci kompotu i fig. Zbalansowana whisky z trwającym bardzo przyjemnym finiszem o słodkim smaku mlecznej czekolady.

 

O destylarni Port Dundas

Destylarnia whisky słodowej w Glasgow nieopodal kanału Forth & Clyde.  Założona w 1811 roku Port Dundas zajęła prominentne miejsce w historii szkockiego gorzelnictwa stając się w 1877 jednym z założycieli legendarnej firmy produkującej whisky szkocką DCL. Obecny właściciel destylarni, firma DIAGEO, zdecydowała się na relokację swoich mocy produkcyjnych do Cameronbridge przez co około 2010 roku destylarnia Port Dundas została zamknięta.

Ciekawostka

Port Dundas to destylarnia, która w czasie swojego “prime time” była największą destylarnią w Szkocji.

Independent bottling - co to jest?

Świat single malt i single grain whisky dzieli się zasadniczo na dwa typy whisky: OB i IB. Skrótowiec OB oznacza “official bottling”, czyli rozlew oficjalny - pochodzący bezpośrednio z destylarni. To whisky, które wszyscy znamy i cenimy np. Glenfiddich 12yo, Springbank 10 yo czy Lagavulin 16 yo.

Z kolei IB to “independent bottling”, czyli “niezależny rozlew”. Co to znaczy? Wiele destylarni whisky w Szkocji sprzedaje swoją whisky nie tylko w butelkach, ale także w beczkach. Głównym motorem tego zjawiska jest produkcja blended whisky, czyli whisky mieszanych. Każdy producent blended whisky, potrzebuje whisky o wielu profilach smakowych, aby produkować zrównoważony blend. Sytuacja ta doprowadziła także do powstania niezależnego rozlewu niemieszanych single malt i single grain whisky, czyli IB.

Nie wszystkie odkupione od destylarni beczki trafiają do blendów. Najbardziej wyjątkowe beczki butelkowane są najczęściej jako whisky typu single cask (z pojedynczej beczki), cask strength (w mocy beczki). Tego typu edycje pozwalają zobaczyć whisky ze znanych szkockich destylarni w nieznanych wydaniach (jak np. rozlana przez Miler Spirits Caol Ila z beczki po jamajskim rumie) lub whisky z mniej popularnych destylarni (jak np. rozlane przez Miler Spirits Tormore czy Port Dundas).

Sprawdź również produkty, które mogą Cię zainteresować:

Opinie o produkcie (0)

Dodaj opinię

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

ŚWIAT ALKOHOLI JEST TYLKO DLA DOROSŁYCH DLATEGO CHCEMY SPRAWDZIĆ,

CZY JESTEŚ

OSOBĄ PEŁNOLETNIĄ...

Sklep internetowy Shoper Premium