Ocena: 4.99836
Producent: Miler Spirits

Whisky MILER Spirits Macduff 10yo | 0,7L | 55,9%

Uwaga! Przy zakupach whisky Miler Spirits obowiązuje limit dwóch butelek whisky z każdej etykiety na osobę! Oznacza to, że zakupy nie powinny przekroczyć maksymalnej liczby 10 butelek whisky z pięciu rodzajów na jednego klienta. 

Nazwa: Macduff 2011

Kategoria trunku: Single Malt Scotch Whisky

IB: Miler Spirits

Deklaracja wieku: 10 yo

Pojemność: 0,7L

ABV: 55,9%

Beczka: Sherry Hogshead

Liczba butelek: 360

UWAGA

Czas na opłacenie zamówienia to 2 dni. Po tym czasie zamówienia nieopłacone zostaną anulowane!

Numery butelek są przydzielane do zamówień losowo. Z przyczyn organizacyjnych nie jesteśmy w stanie zagwarantować możliwości wyboru butelki.

 

Dostępność: brak towaru
Cena: 599,00 zł 599.00
ilość szt.

Opis

Wykres radarowy whisky Macduff 10yo

Nos: Słodka i deserowa whisky pełna kuszących aromatów kremowych tortów i ciastek maślanych. Z czasem część deserową wzbogacają słodkie aromaty owocowe takie jak daktyle, a także powidła, i suszone owoce, które wprowadzają odrobinę atmosfery piwniczności.

Język: Potężna w smaku, intensywnie słodka i owocowa whisky wykończona wyrazistymi nutami gorzkiej czekolady, która trwa na języku w towarzystwie owoców.

O destylarni Macduff

Macduff to nadmorska destylarnia w regionie Highlands, która powstała w 1960 roku na fali powojennego boomu na whisky. Destylarnię Macduff założyli brokerzy whisky z Glasgow: Brodie Hepburn, Marty Dyke i George Crawford.

Ciekawostka

Macduff to nazwa destylarni. Słowo “Macduff” jako nazwa whisky wykorzystywane jest wyłącznie przez niezależnych dystrybutorów whisky jak np. Miler Spirits. Właściciel destylarni, firma Bacardi, whisky z destylarni Macduff sprzedaje jako Glen Deveron lub The Deveron.

Independent bottling - co to jest?

Świat single malt i single grain whisky dzieli się zasadniczo na dwa typy whisky: OB i IB. Skrótowiec OB oznacza “official bottling”, czyli rozlew oficjalny - pochodzący bezpośrednio z destylarni. To whisky, które wszyscy znamy i cenimy np. Glenfiddich 12yo, Springbank 10 yo czy Lagavulin 16 yo.

Z kolei IB to “independent bottling”, czyli “niezależny rozlew”. Co to znaczy? Wiele destylarni whisky w Szkocji sprzedaje swoją whisky nie tylko w butelkach, ale także w beczkach. Głównym motorem tego zjawiska jest produkcja blended whisky, czyli whisky mieszanych. Każdy producent blended whisky, potrzebuje whisky o wielu profilach smakowych, aby produkować zrównoważony blend. Sytuacja ta doprowadziła także do powstania niezależnego rozlewu niemieszanych single malt i single grain whisky, czyli IB.

Nie wszystkie odkupione od destylarni beczki trafiają do blendów. Najbardziej wyjątkowe beczki butelkowane są najczęściej jako whisky typu single cask (z pojedynczej beczki), cask strength (w mocy beczki). Tego typu edycje pozwalają zobaczyć whisky ze znanych szkockich destylarni w nieznanych wydaniach (jak np. rozlana przez Miler Spirits Caol Ila z beczki po jamajskim rumie) lub whisky z mniej popularnych destylarni (jak np. rozlane przez Miler Spirits Tormore czy Port Dundas).

Sprawdź również produkty, które mogą Cię zainteresować:

Opinie o produkcie (1)

:) dobrze wchodził :) najdrozsza whisky jaką kupiłem ale bylo warto

Dodaj opinię

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

ŚWIAT ALKOHOLI JEST TYLKO DLA DOROSŁYCH DLATEGO CHCEMY SPRAWDZIĆ,

CZY JESTEŚ

OSOBĄ PEŁNOLETNIĄ...

Sklep internetowy Shoper Premium