Whisky MILER Spirits Ben Nevis 9yo | 0,7L | 54,8%

Uwaga! Przy zakupach whisky Miler Spirits obowiązuje limit dwóch butelek whisky z każdej etykiety na osobę! Oznacza to, że zakupy nie powinny przekroczyć maksymalnej liczby 10 butelek whisky z pięciu rodzajów na jednego klienta. 

Nazwa: Ben Nevis 2012

Kategoria trunku: Single Malt Scotch Whisky

IB: Miler Spirits

Deklaracja wieku: 9 yo

Pojemność: 0,7L

ABV: 54,8%

Beczka: Rioja Wine Cask

 

UWAGA

Czas na opłacenie zamówienia to 2 dni. Po tym czasie zamówienia nieopłacone zostaną anulowane!

Numery butelek są przydzielane do zamówień losowo. Z przyczyn organizacyjnych nie jesteśmy w stanie zagwarantować możliwości wyboru butelki.

 

Dostępność: brak towaru
Cena: 599,00 zł 599.00
ilość szt.

Opis

Wykres radarowy whisky Ben Nevis 9yo

Nos: W pierwszej chwili aromaty ziemistości i gumy! Z czasem pojawiają się jednak płynące z beczki po winie owoce, których obecność staje się coraz bardziej ewidentna wraz z aeracją. Ewolucji ulega też ziemistość, która rozwija się w aromaty czekoladowe i orzechowe, a także, co być może zaskakujące, serowe.

Język: W smaku to whisky potężna, ziemista i czekoladowa o bardzo nietuzinkowym charakterze, który określić można jako umiarkowanie słodki gdzie ziemistość miesza się z nutami miodu i orzechów.

 

O destylarni Ben Nevis

Destylarnię Ben Nevis założył “Long John” MacDonald w 1825 roku. Destylarnia mieści się w Fort William i bierze swoją nazwę od pobliskiej góry Ben Nevis, która jednocześnie jest najwyższym punktem Szkocji sięgając 1343 m n.p.m. W 1981 roku destylarnia Ben Nevis została zamknięta, aby następnie zostać odkupiona przez japońską destylarnię Nikka w 1989 i zostać ponownie otwarta w 1991.

Ciekawostka

Ben Nevis to destylarnia, która wciąż używa drożdży browarniczych, które fermentacje prowadzą w drewnianych kadziach.

Independent bottling - co to jest?

Świat single malt i single grain whisky dzieli się zasadniczo na dwa typy whisky: OB i IB. Skrótowiec OB oznacza “official bottling”, czyli rozlew oficjalny - pochodzący bezpośrednio z destylarni. To whisky, które wszyscy znamy i cenimy np. Glenfiddich 12yo, Springbank 10 yo czy Lagavulin 16 yo.

Z kolei IB to “independent bottling”, czyli “niezależny rozlew”. Co to znaczy? Wiele destylarni whisky w Szkocji sprzedaje swoją whisky nie tylko w butelkach, ale także w beczkach. Głównym motorem tego zjawiska jest produkcja blended whisky, czyli whisky mieszanych. Każdy producent blended whisky, potrzebuje whisky o wielu profilach smakowych, aby produkować zrównoważony blend. Sytuacja ta doprowadziła także do powstania niezależnego rozlewu niemieszanych single malt i single grain whisky, czyli IB.

Nie wszystkie odkupione od destylarni beczki trafiają do blendów. Najbardziej wyjątkowe beczki butelkowane są najczęściej jako whisky typu single cask (z pojedynczej beczki), cask strength (w mocy beczki). Tego typu edycje pozwalają zobaczyć whisky ze znanych szkockich destylarni w nieznanych wydaniach (jak np. rozlana przez Miler Spirits Caol Ila z beczki po jamajskim rumie) lub whisky z mniej popularnych destylarni (jak np. rozlane przez Miler Spirits Tormore czy Port Dundas).

Sprawdź również produkty, które mogą Cię zainteresować:

Opinie o produkcie (0)

Dodaj opinię

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

ŚWIAT ALKOHOLI JEST TYLKO DLA DOROSŁYCH DLATEGO CHCEMY SPRAWDZIĆ,

CZY JESTEŚ

OSOBĄ PEŁNOLETNIĄ...

Sklep internetowy Shoper Premium