Ocena: 4.99989
Producent: Miler Spirits

Whisky MILER Spirits Caol Ila 11yo | 0,7L | 54,3%

Uwaga! Przy zakupach whisky Miler Spirits obowiązuje limit dwóch butelek whisky z każdej etykiety na osobę! Oznacza to, że zakupy nie powinny przekroczyć maksymalnej liczby 10 butelek whisky z pięciu rodzajów na jednego klienta. 

Nazwa: Caol Ila 2010

Kategoria trunku: Single Malt Scotch Whisky

IB: Miler Spirits

Deklaracja wieku: 11yo

Pojemność: 0,7L

ABV: 54,3%

Beczka: 1st fill Jamaican Rum 

Liczba butelek: 269

UWAGA

Czas na opłacenie zamówienia to 2 dni. Po tym czasie zamówienia nieopłacone zostaną anulowane!

Numery butelek są przydzielane do zamówień losowo. Z przyczyn organizacyjnych nie jesteśmy w stanie zagwarantować możliwości wyboru butelki. 

Dostępność: brak towaru
Cena: 599,00 zł 599.00
ilość szt.

Opis

Wykres radarowy whisky Caol Ila 11yo 

 

Nos: Dymna i ziemista, ale też odrobinę deserowa. Później morska i wodorostowa z zaskakującym tandemie ze słodkimi nutami wypieków.

Język: Wyraźnie dymna z akcentami deserowymi. Dym z ogniska z nutami ciastek maślanych, a także czekolady i karmelu z beczki po rumie. Trwający finisz.

O destylarni Caol Ila

Nazwa Caol Ila oznacza „Przesmyk Islay” i jest to nazwa bardzo trafna ponieważ Caol Ila znajduje się w miejscowości Port Askaig dokładnie nad przesmykiem pomiędzy wyspą Islay i Jura.

Destylarnia Caol Ila powstała w 1846 roku, a jej założycielem był Hector Henderson. W całej swojej historii miała ona tylko trzy przerwy w działaniu. Pierwszy raz destylarnia CI zawiesiła swoją działalność w latach 1930-1937, a następnie 1943-1945 kiedy w obliczu wojny rząd brytyjski ograniczył dostawy jęczmienia na whisky.

Trzecia przerwa nastąpiła w latach 1974-1976 kiedy CI została zburzona i wybudowana od nowa w tym samym miejscu. 

Destylarnia Caol Ila

Ciekawostka

Destylarnia Caol Ila ma aż 6 alembików o mocy przerobowej, która czyni ją największą destylarnią na wyspie Islay.

Independent bottling - co to jest?

Świat single malt i single grain whisky dzieli się zasadniczo na dwa typy whisky: OB i IB. Skrótowiec OB oznacza “official bottling”, czyli rozlew oficjalny - pochodzący bezpośrednio z destylarni. To whisky, które wszyscy znamy i cenimy np. Glenfiddich 12yo, Springbank 10 yo czy Lagavulin 16 yo.

Z kolei IB to “independent bottling”, czyli “niezależny rozlew”. Co to znaczy? Wiele destylarni whisky w Szkocji sprzedaje swoją whisky nie tylko w butelkach, ale także w beczkach. Głównym motorem tego zjawiska jest produkcja blended whisky, czyli whisky mieszanych. Każdy producent blended whisky, potrzebuje whisky o wielu profilach smakowych, aby produkować zrównoważony blend. Sytuacja ta doprowadziła także do powstania niezależnego rozlewu niemieszanych single malt i single grain whisky, czyli IB.

Nie wszystkie odkupione od destylarni beczki trafiają do blendów. Najbardziej wyjątkowe beczki butelkowane są najczęściej jako whisky typu single cask (z pojedynczej beczki), cask strength (w mocy beczki). Tego typu edycje pozwalają zobaczyć whisky ze znanych szkockich destylarni w nieznanych wydaniach (jak np. rozlana przez Miler Spirits Caol Ila z beczki po jamajskim rumie) lub whisky z mniej popularnych destylarni (jak np. rozlane przez Miler Spirits Tormore czy Port Dundas).

Sprawdź również produkty, które mogą Cię zainteresować:

Opinie o produkcie (0)

Dodaj opinię

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

ŚWIAT ALKOHOLI JEST TYLKO DLA DOROSŁYCH DLATEGO CHCEMY SPRAWDZIĆ,

CZY JESTEŚ

OSOBĄ PEŁNOLETNIĄ...

Sklep internetowy Shoper Premium