Single malt whisky dla początkujących
Single malt whisky dla początkujących

Jest wiele dróg, które prowadzą do świata whisky. Jedni trafiają tu przez blendy, inni przez whisk(e)y amerykańską, a ktoś jeszcze inny zainteresował się pozycją ze szkockich regionów: islay whisky, speyside whisky, campbeltown whisky, lowlands whisky czy highlands whisky! Nie ma więc jednej dobrej drogi. Jest jednak taka droga, która może odsłaniać świat whisky przyjemnymi krokami w dobrej kolejności. Postaramy się ją Wam dzisiaj pokazać.

Jak zacząć pić whisky?

Zanim zaczniemy czytać, oglądać i słuchać o whisky dla początkujących, powiemy Wam w paru słowach jakimi kryteriami się kierowałem, wybierając whisky.

Cena

Przede wszystkim, w tym przeglądzie wybraliśmy whisky możliwie tanie. Oczywiście, ich cen nie można zestawiać z blendami, ale w swojej kategorii są to whisky przystępne. Sprawdź również dostępne w naszym sklepie whisky single malt do 150 zł.

Dostępność

Uwzględniliśmy whisky, które można kupić w większości dużych sklepów z alkoholami.

Zróżnicowanie

Wymienione whisky różnią się nie tylko pochodzeniem, ale przede wszystkim smakiem. Różnią się na tyle wyraźnie, że praktycznie każdy, niezależnie od umiejętności sensorycznych, będzie w stanie odszukać różnice między nimi i określić swoje preferencje. Zaczynamy!

Kieliszki

Whisky dla początkujących

Glenfiddich 12 yo

Macallan 12 yo Elegancia

Auchentoshan 12 yo

Glenkinchie 12 yo

Glenmorangie 10 yo

Aberlour 10 yo

Bunnahabhain 12 yo

Bowmore Legend

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

ŚWIAT ALKOHOLI JEST TYLKO DLA DOROSŁYCH DLATEGO CHCEMY SPRAWDZIĆ,

CZY JESTEŚ

OSOBĄ PEŁNOLETNIĄ...

Sklep internetowy Shoper Premium