Witamy Cię w nowej wersji naszego sklepu Krest.pl (dawniej MilerSpirits.com)
Bulleit Whiskey - co trzeba wiedzieć? Ciekawa historia znanej marki bourbon i rye whiskey
Bulleit Whiskey - co trzeba wiedzieć? Ciekawa historia znanej marki bourbon i rye whiskey

Bulleit to bourbon, którego dwie najbardziej charakterystyczne cechy to wysoka zawartość żyta i długi czas leżakowania. Zależnie od rynku, whiskey ta butelkowana jest w mocy 40% lub 45%. W Polsce to na szczęście 45% :) Jak by nie było, lepiej żeby prądu było trochę więcej... Dzisiaj wszystko na temat tej interesującej marki whiskey, która pochodzi z Kentucky, USA! Pomimo tego, że whisky szkocka i irlandzka jest najbardziej popularna, nie należy zapominać o tym przedstawicielu.

Historia marki Bulleit

Augustus Bulleit rozpoczął w Kentucky produkcję swojej bogatej z żyto whisky w 1830 roku. Przez 30 lat interes rozwijał się dobrze. Niestety, w 1860 roku, włodarz destylarni zniknął podczas przewożenia swojego produktu z Kentucky do Nowego Orleanu i słuch o nim zaginął. Ponad 100 lat po jego zniknięciu, w branży alkoholowej pojawił się jego praprawunk Tom Bulleit, syn kaznodziei, weteran wojny wietnamskiej i prawnik, który w 1987 roku założył Bulleit Distilling Company. Jego celem było wskrzeszenie marki zapisanej w rodzinnych tradycjach już od 150 lat. Wszystko to odbyło się na kanwie receptury seniora rodu Augustusa, którą członkowie rodziny Bulleit przekazywali sobie przez pokolenia.

Bulleit miał dwa główne założenia odnoszące się do jego whisky:

  • wysoka zawartość żyta
  • długie leżakowanie

W 1999 roku marka oficjalnie pojawiła się na rynku. Tom Bulleit oparł jej promocję głównie na marketingu szeptanym pomiędzy barmanami. Jego działania musiały być bardzo skuteczne ponieważ po 10 latach, w 2009 roku, został uwzględniony w Kentucky Bourbon Hall of Fame.

W 1997 roku markę Bulleit kupiła firma Seagram, która zaczęła produkować ją w destylarni Four Roses w Lawerenceburgu w Kentucky. Mimo to, w roku 2000, marka po rozwoju przez te lata była już dostępna także w Australii, Wielkiej Brytanii i Niemczech.

W 1999 roku Seagrams zostało sprzedane Pernod Ricard i DIAGEO. DIAGEO przejęło rozmaite aktywa marki Seagram's wśród, których znajdowała się marka Bulleit. W marcu 2017, DIAGEO otworzyło nową destylarnię Bulleit wartą 115 milionów dolarów zlokalizowaną nieopodal Shelbyville w hrabstwie Shelby w Kentucky.

Bulleit Whiskey – skład i produkcja

Bulleit Rye

Źródło: https://krest.pl/pl/whiskey/whiskey-amerykanska

Amerykańska Bulleit Whiskey na rynku pojawia się w mocy 40% lub 45% ABV. W Polsce jest to moc większa, a mniejszą moc można było spotkać na przykład w Wielkiej Brytanii. Dojrzewa w dębowych beczkach po sherry. Napój ten charakteryzuje się wysokim składem żyta w zacierze. Z tego względu, jest to propozycja szczególna. W skład zacieru z którego powstaje wchodzi:

  • 68% kukurydzy
  • żyto - 28%
  • słód jęczmienny - 4%

Marka używa wysokiej jakości produktów. Przede wszystkim, smak tego alkoholu to połączenie słodkich oraz pikantnych nut, które zawdzięczać można tradycyjnej produkcji. Można wyczuć również nuty drzewne, a przy długo gasnącym finiszu przyjemną czekoladę. W tym przypadku, aromat to słodycz, wanilia i drzewo.

Ta produkowana w USA whiskey była doceniana wielokrotnie. Nagrodzono ją między innymi medalami nadawanymi przez Beverage Tasting Institute oraz na renomowanym konkursie San Francisco Word Spirits Competition. Warto wspomnieć, że Drinks International uznało Bulleit za najlepiej zapowiadającą się markę whiskey w roku 2016.

Inspiracją do projektu butelki marki była menażka z XIX wieku. Tego typu kształt umożliwiał łatwe umieszczenie butelki w kieszeni siodła. Ciekawa etykieta butelki przypomina znaczek pocztowy. Należy zwrócić uwagę, że etykieta na dole marki ma sugerować rzemieślnicze pochodzenie karafki.

Drinki z Bulleit

Bulleit można oczywiście pić samą. Następnie, świetnie będzie również smakować na kostkach lodu. Aby ujawnić jej profil smakowy, możemy również rozcieńczyć trunek z odrobiną wody lub dodać wody sodowej. Dla wielbicieli drinków z odrobinę bardziej urozmaiconymi dodatkami ciekawy pomysł może stanowić dodatek w postaci piwa imbirowego.

Bulleit Whiskey - cena

Jakie są informacje na temat ceny napoju? Pośród alkoholi, cena Bulleit Whiskey przedstawia się bardzo korzystnie, zważywszy na jakość trunku oraz dobrą renomę jaką się cieszy. Podsumowując, produkty marki mają adekwatną cenę i są szanowane w świecie trunków.

Bulleit Whiskey – gdzie kupić

Gdzie możesz zakupić Bulleit? Jest ona dostępna w naszym sklepie Krest. Mamy przystępną cenę oraz wygodną dostawę ze sklepu internetowego! Zobacz sam!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

ŚWIAT ALKOHOLI JEST TYLKO DLA DOROSŁYCH DLATEGO CHCEMY SPRAWDZIĆ,

CZY JESTEŚ

OSOBĄ PEŁNOLETNIĄ...

Sklep internetowy Shoper.pl