Ocena: 4.88571
Producent: -

Stolichnaya Vodka | 0,5L | 40%

Kraj: Łotwa

Marka: Stolichnaya

Butelkowanie: Stolichnaya

Rodzaj: Wódka

ABV: 40%

Pojemność butelki: 0,5L

Stolichnaya Vodka to bardzo ciekawa wódka pochodząca prosto z Łotwy. Wyprodukowano ją z żyta oraz pszenicy. Woda używana do produkcji pochodzi z ujęć głębinowych mieszczących się w okolicy Kaliningradu. Na etykiecie butelki widnieje hotel Moskwa oraz medale. W smaku wódka jest gładka i pijalna. Zdecydowanie warto zwrócić na nią uwagę.

Dostępność: brak towaru
Cena: 59,00 zł 59.00
ilość szt.

Opis

Stolichnaya Vodka - o trunku

Stolichnaya Vodka to bardzo ciekawa wódka, której domem jest Łotwa. Twórcy zdecydowali się na zabutelkowanie jej w mocy 40% ABV. Przede wszystkim, to wódka wyprodukowana z pszenicy oraz żyta. Wykonano ją z bardzo wysokiej jakości składników. Na przykład, woda której użyto, pochodzi z ujęć głębinowych znajdujących się w okolicach Kaliningradu. Warto wspomnieć także o ciekawej etykiecie, na której widnieje hotel Moskwa, jak i medale. Wódkę tę filtrowano w sumie trzy razy. Pierwszy raz za pomocą kwarcu, potem węgla drzewnego, a następnie ponownie użyto kwarcu. W taki oto sposób uzyskano czysty, ale jednocześnie oryginalny profil smakowy.

Jest to napój pijalny i szanowany przez wielu. Bez najmniejszych wątpliwości, można polecić go każdemu miłośnikowi alkoholi wysokoprocentowych. Warto uzupełnić nim swoją kolekcję. Na uwagę zasługuje także butelka z dopracowaną etykietą oraz bardzo przystępna cena. Podsumowując, warto wziąć tę pozycję pod uwagę przy okazji kolejnych zakupów.

Kilka słów o marce

Stolichnaya ma swoje początki w Moskiewskim Państwowym Magazynie Wina nr 1, który został otwarty w 1901 roku przez władze. Miało to zapewnić wyższą jakość produkcji wódki. Co ciekawe, istnieje pewna niejasność co do faktycznej daty powstania wódki tej marki. Najwcześniejsza potwierdzona data produkcji to 1948 rok. Co się więc nie zgadza? Projekt etykiety wyraźnie pochodzi sprzed 1946 roku. Przed rozpadem Związku Radzieckiego produkt wytwarzano na Ukrainie na eksport. Następnie, podczas rozpadu Związku Radzieckiego podjęto kroki mające na celu przekształcenie państwowego producenta Stolichnaya VO Sojuzplodoimport (a później VVO Sojuzplodoimport) w spółkę prywatną. Marka trafiła pod skrzydła firmy SPI. Jest to firma zarejestrowana w Luksemburgu będąca własnością rosyjskiego miliardera, mężczyzny o imieniu Jurij Shefler.

Firma zajmuje się dystrybucją szerokiej gamy rosyjskich alkoholi, po zakupieniu wielu byłych radzieckich marek. Produkcja tej wódki odbywa się na terenie Łotwy. Napój cieszy się dobrą opinią.

Opinie o produkcie (1)

the best

Dodaj opinię

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

ŚWIAT ALKOHOLI JEST TYLKO DLA DOROSŁYCH DLATEGO CHCEMY SPRAWDZIĆ,

CZY JESTEŚ

OSOBĄ PEŁNOLETNIĄ...

Sklep internetowy Shoper Premium