Ocena: 4.875
Producent: -

Młody Ziemniak 2020 | 0,7L | 40%

Kraj: Polska

Marka: Polmos Siedlce

Butelkowanie: Polmos Siedlce

Rodzaj: Wódka

ABV: 40%

Pojemność butelki: 0,5

Młody Ziemniak to bardzo ciekawa wódka z Polski. Oferuje słodki smak, z nutami pysznych, soczystych owoców. Szczególnie wyczuwalne są delikatne gruszki. W tle możemy wyczuć też nieco dymną, a nawet ziemistą nutę. Wysoko pijalna propozycja wytworzona z topowej jakości składników. Może być dobrym pomysłem na prezent.

Dostępność: brak towaru
Cena: 139,00 zł 139.00
ilość szt.

Opis

Młody Ziemniak 2020 - co to za wódka?

Młody ziemniak to bardzo interesująca wódka pochodząca prosto z Polski. Wyróżnia ją delikatnie słodki smak. Wyczuć można owocowe akcenty, a zwłaszcza gruszki. Co więcej, możemy wyczuć także łagodną ziemistą nutę. Rocznik 2020 wytworzono z ziemniaków zebranych w lipcu 2020 roku, a więc w trakcie upalnego lata. Zbiory pochodzą prosto z Podlasia. Wódkę destylowano tylko raz, dlatego gwarantuje ona niezwykle czysty i wyraźny smak. Wersja ta posiada dymne akcenty, które mogą kojarzyć nam się z pieczoną skórką ziemniaka. Przechodzą one nawet w delikatną ziemistość, która prowadzi z kolei do przyjemnego finiszu o wytrawnym charakterze. Warto wspomnieć, że do wytworzenia jednej butelki alkoholu zużywa się 50 młodych ziemniaków odmiany Dukat. Zawartość skrobi wynosi w nich 10%. Na szczególną uwagę zasługuje także estetycznie zaprojektowana butelka. Jest ona ręcznie etykietowana. Z pewnością pięknie będzie prezentować się na półce i zwracać na siebie uwagę. Bez najmniejszych wątpliwości, trunek można polecić każdemu fanowi mocnych alkoholi, a zwłaszcza tym, którzy szczególnie upodobali sobie smaki dymne. Podsumowując, warto dłużej pochylić się nad tą opcją.

Kilka słów o marce

Historia firmy Polmos Siedlce sięga 1896 roku, a więc czasów, kiedy Polska była pod zaborami. Władze carskie podjęły wtedy decyzję o zakupie dla Państwowego Monopolu Spirytusowego znajdującej się w Siedlcach Wytwórni Laku. Warto tutaj podkreślić, że Polmos od zawsze był zakładem państwowym. W dużej mierze miało to wpływ na jego działania oraz to, jak potoczyła się jego historia. Po II wojnie światowej zakłady znacznie zmodernizowano i rozbudowano. Z kolei w 1993 roku, na skutek podziału Krajowego Przedsiębiorstwa Przemysłu Spirytusowego Polmos, zakład w Siedlcach przekształcono w spółkę akcyjną Skarbu Państwa. Finalnie, spółkę tę sprywatyzowano w 2003 roku. Na ten moment jej zarządcą jest mężczyzna o imieniu Tadeusz Dorda. Firma zajmuje się nie tylko produkcją wódek czystych, ale też wódek gatunkowych, kremów i likierów. Cieszy się doskonałą opinią.

Opinie o produkcie (0)

Dodaj opinię

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

ŚWIAT ALKOHOLI JEST TYLKO DLA DOROSŁYCH DLATEGO CHCEMY SPRAWDZIĆ,

CZY JESTEŚ

OSOBĄ PEŁNOLETNIĄ...

Sklep internetowy Shoper Premium