Campari można podawać na wiele sposobów. Doskonale sprawdza się on również w koktajlach, dlatego każdy powinien znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.
Z czym najlepiej pić Campari?
- z wodą gazowaną
Warto wspomnieć, że jednym z dużych sukcesów marki było wprowadzenie na rynek w 1932 Campari Soda, w rozpoznawalnej butelce w kształcie stożka. Był to pierwszy napój RTD jeśli chodzi o świat alkoholi! Butelkę, w której sprzedaje się napój, zaprojektował w 1932 roku sam Fortunato Depero.
- z sokiem pomarańczowym
- z prosecco jako Spritz
Więcej o Campari dowiecie się z poniższego filmu:
Campari vs Aperol
Siostrzaną marką Campari jest Aperol, który przejęła grupa Campari w 2003 roku. Oba te trunki odznaczają się żywymi kolorami, co doskonale składa się z ich funkcją aperitifu. Jest to przeciwieństwo ciemnych kolorów digestifów, które sugerują relaks po posiłku.
Aperitify to kategoria, w której producenci nie skupiają się na wydawaniu nowych ekspresji. Zamiast eksperymentować z nowymi smakami, twórcy skłaniają się w stronę koktajli. Warto tutaj wspomnieć na przykład o klasycznym koktajlu Negroni. W tym wypadku liczy się utrzymanie popularności tego koktajlu i nacisk na to, by klasyczną bazą do niego było właśnie Campari. Takie przesłanie niesie Tydzień Negroni, który co roku organizuje się w 10 tysiącach barów.
Sprzedaż Campari wynosi około 3,5 miliona skrzynek na całym świecie. Trzeba jednak zauważyć, że możemy mieć tutaj do czynienia ze wzrostem wykładniczym, jeśli pomyślimy o sukcesie Aperolu, który z kolei rozkwitł na popularności Prosecco. Kto wie, być może kiedy świeży rynek dojrzeje, pomarańczowy Aperol Spritz zmieni kolor na neonową czerwień.
Z czym pić Campari? Koktajle
Jeśli chodzi o najbardziej klasyczny koktajl z Campari, to bez wątpienia "Milano-Torino" (Mi-To). Powstaje on przez połączenie Campari z Martini.
Koktajl ten okazał się jednak zbyt intensywny dla żołnierzy amerykańskich. W tym wypadku, dodawali oni do niego nieco wody gazowanej. Tak powstał koktajl o nazwie "Americano".
Z kolei we Florencji, w 1919 roku, hrabi Camillo Negroni znudził się "Americano". Poprosił więc, aby zamienić w nim wodę gazowaną na gin. Pomysł ten okazał się być genialnym, a Negroni pozostaje dziś jednym z najbardziej klasycznych koktajli.