Witamy Cię w nowej wersji naszego sklepu Krest.pl (dawniej MilerSpirits.com)
Destylarnia Kilbeggan - ważny gracz w świecie whiskey irlandzkiej
Destylarnia Kilbeggan - ważny gracz w świecie whiskey irlandzkiej

W dzisiejszym wpisie wszystko o destylarni Kilbeggan.

Destylarnia ta to bez wątpienia ważny gracz na rynku whiskey irlandzkiej. Gorzelnia ta ma kilka wyróżników, jak bardzo odległa data rozpoczęcia działalności oraz bardzo stary sprzęt gorzelniczy. Warto poznać historię Kilbeggan, aby uzupełnić swoją wiedzę o whiskey irlandzkiej.

Destylarnia Kilbeggan - historia

Założycielem i pierwszym właścicielem destylarni Kilbeggan był mężczyzna imieniem Matthias McManus. Następnie destylarnia na wiele lat przeszła w ręce kilku pokoleń rodziny Locke. W końcu zła sytuacja gospodarcza doprowadziła do jej zamknięcia w 1957 roku. Po wielu latach prawa do produkcji whisky tej marki i marki Locke wykupiła destylarnia Cooley, która stała się także właścicielem Kilbeggan i przywróciła ją do stanu gotowości operacyjnej. Destylarnia zaczęła znowu produkować whisky w roku 2007 – w 250 rocznicę powstania. Kilbeggan pojawiła się na rynku w 2013 roku. Whiskey marki, którą pito do tego czasu pochodziła z Cooley. W Kilbeggan leżakują też inne whiskey z destylarni Cooley. Jedną z nich jest Green Ore.

Kilbeggan - próbki
Próbki spirytusu Kilbeggan (jeszcze nie whiskey) w wieku 1 miesiąc, 6 miesięcy i 2 lata, które jakiś czas temu destylarnia wypuściła na rynek.

Najstarsza destylarnia whiskey na świecie

Kilbeggan to kolejna destylarnia ubiegająca się o tytuł najstarszej na świecie. Zakład otrzymał licencję w roku 1757. W kolejce po tytuł najstarszej destylarni świata stoi także Bushmills. Bushmills otrzymał licencję później, ale Kilbeggan w swojej historii miała 50 lat przerwy. Jak takie problemy rozwiązują marketingowcy? Bardzo prosto! Bushmills to najstarsza nieprzerwanie działająca destylarnia świata, podczas gdy Kilbeggan to nastarsza działająca destylarnia świata. Jak widzicie, obie destylarnie są najstarsze na świecie :) Można?

Technologia w destylarni

Jak wygląda produkcja w tym cenionym zakładzie? Dzisiaj Kilbeggan pozycjonowana jest jako bardzo tradycyjna destylarnia. Kadzie zacierne są z dębu, kadzie fermentacyjne są z sosny oregońskiej a do destylacji używa się bardzo starych alembików. Z uwagi na wiek, możliwości produkcyjne destylarni Kilbeggan są ograniczone. Jest ona przez to raczej destylarnią wizerunkową – wizytówką dla Cooley – niż faktycznym miejscem produkcji znaczących ilości whiskey.

Destylarnia Kilbeggan - możliwość zwiedzania

Zarówno wizytówka najstarszej destylarni na świecie, jak i bardzo stary i dobrze zachowany sprzęt sprawiają, że gorzelnia ta jest obecnie bardzo chętnie odwiedzana przez turystów. Odgrywa centralną rolę dla PRu marek Cooley. Destylarnia ma z resztą do tego świetną infrastrukturę. Jest kilka dostępnych form zwiedzania Kilbeggan, a na miejscu oprócz samej produkcji whiskey można zjeść coś w restauracji. W destylarni dostępny jest system audio z lektorem w języku polskim!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

ŚWIAT ALKOHOLI JEST TYLKO DLA DOROSŁYCH DLATEGO CHCEMY SPRAWDZIĆ,

CZY JESTEŚ

OSOBĄ PEŁNOLETNIĄ...

Sklep internetowy Shoper.pl