Witamy Cię w nowej wersji naszego sklepu Krest.pl (dawniej MilerSpirits.com)
Beczki do whisky - jak powstają? Materiał video nakręcony w Szkocji
Beczki do whisky - jak powstają? Materiał video nakręcony w Szkocji

Beczki do whisky – czy wiecie jak i gdzie powstają?

Zapraszamy Was dzisiaj na wspólną podróż do Szkocji, gdzie przy okazji wizyty w Speyside Cooperage odkrywaliśmy tajemnice beczek wykorzystywanych przy produkcji whisky szkockiej.

Z kamerą w zakładzie bednarskim

Poniższy materiał był jednym z trudniejszych do zrealizowania. Byliśmy już wcześniej w Speyside Cooperage jako turyści i oczywiście mieliśmy z tego sporo przyjemności. Dla turystów wytyczono tam piękną antresolę nad zakładem, z której podziwiać można pracę bednarzy. Jednak wejście z kamerą do samego zakładu i chodzenie pomiędzy bednarzami to całkowicie inna historia. Musieliśmy przerobić tony papierków i mieć za sobą silną protekcję polskiego i brytyjskiego teamu DIAGEO, aby wejście do Speyside Cooperage było możliwe dla naszej ekipy. W końcu jednak się udało! Mamy nadzieję, że efekty Was zadowolą i zapraszamy do oglądania!

Bednarstwo

Dodamy jeszcze, że bednarstwo nie może być pracą dorywczą. To niezwykle trudne rzemiosło, które wymaga cierpliwości i trzeba uczyć się go latami. Składanie beczek z taką wprawą i w takim zawrotnym tempie jakie podziwiać można na powyższym video wymaga długich lat praktyki i poświecenia. Z wielką przyjemnością informujemy, że wśród bednarzy spotkaliśmy naszych rodaków mieszkających w Szkocji! Oczywiście przesyłamy serdeczne pozdrowienia!

Beczki do whisky - skąd pochodzą?

Nie wszyscy wiedzą, że beczki do whisky zwykle nie powstają w Szkocji. W większości pochodzą one z USA, gdzie wcześniej leżakował w nich bourbon. Duża część beczek pochodzi także z Europy kontynentalnej, gdzie leżakuje w nich głownie hiszpańskie wino wzmacniane – sherry. W użyciu są także beczki po winie porto oraz wiele innych beczek po winach. Sporadycznie zdarza się także, że whisky leżakuje w beczkach po koniaku.

Mamy nadzieję, że świat beczek Was zaciekawił i macie ochotę obejrzeć więcej materiałów ze Szkocji, które znajdziecie na blogu! Zapraszamy Was zatem do lektury i zgłębiania świata whisky, który potrafi być naprawdę porywający!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

ŚWIAT ALKOHOLI JEST TYLKO DLA DOROSŁYCH DLATEGO CHCEMY SPRAWDZIĆ,

CZY JESTEŚ

OSOBĄ PEŁNOLETNIĄ...

Sklep internetowy Shoper.pl