Szkocka whisky jest najpopularniejszym rodzajem tego złocistego trunku. Szkocja ma jednak wiele różnych regionów, które produkują whisky. Alkohole z nich pochodzące różnią się sposobem produkcji, a to rzutuje na ich późniejszy smak. Whisky ze Speyside idealnie nadaje się dla tych delikatniejszych podniebień lub dla osób początkujących.

Charakterystyka regionu i smaki whisky Speyside

Region ten leży na północnym wschodzie Szkocji nad rzeką Spey. Jest częścią regionu Highlands. W Speyside znajduje się największa liczba destylarni w Szkocji na tak małej powierzchni. Znamienny jest fakt, iż region ten charakteryzuje się bardziej umiarkowanym klimatem niż ten panujący w pozostałej części Highlands. Producenci whisky również rzadziej używają torfu w procesie wytwarzania alkoholu, co sprawia, iż whisky z tego zakątka Europy odznacza się delikatniejszym smakiem.

Największe destylarnie Speyside

Na terenie wyspy znajduje się aż 50 destylarni whisky. Do największych z nich należą między innymi: Glenfarclas, Glenlivet, Macallan, Glenfiddich, Glenrothes, Balvenie, Glen Moray, Tamnavulin i Tamdhu.

Whisky z wyspy Speyside dostępne w naszym sklepie

Nasz sklep oferuje bogaty wybór szkockiej whisky, w tym również Speyside whisky. Cena różni się w zależności od danej butelki, dlatego możesz znaleźć coś dopasowanego do twojego budżetu. Jeśli chodzi o produkty Speyside Single Malt Scotch Whisky – cena jest w znakomitym stosunku do jakości, dlatego warto rozważyć zakup tego doskonałego trunku. W naszej ofercie posiadamy między innymi Benromach 10 czy Tamnavulin Sherry Cask, czym wręcz należy się zainteresować. W sklepie znajdziesz również alkohole z pozostałych wielkich destylarni z tego regionu Szkocji jak Cardhu czy też Glen Moray.

Smaki i aromaty, które pokochasz

Speyside whisky posiada delikatny, bardziej przystępny smak, dlatego będzie dobrym pomysłem na początek przygody ze szkocką whisky. Możesz zakupić ją dla siebie (testowaniu nie będzie końca) lub jako prezent dla bliskiego ci konesera bursztynowych trunków. W tym celu szukaj butelki z jednej z 50 szkockich destylarni – wybór produktów jest ogromny!
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

ŚWIAT ALKOHOLI JEST TYLKO DLA DOROSŁYCH DLATEGO CHCEMY SPRAWDZIĆ,

CZY JESTEŚ

OSOBĄ PEŁNOLETNIĄ...

Sklep internetowy Shoper Premium