ŚWIAT ALKOHOLI JEST TYLKO DLA DOROSŁYCH DLATEGO CHCEMY SPRAWDZIĆ,
CZY JESTEŚ
OSOBĄ PEŁNOLETNIĄ...
Kraj: Szkocja
Region: Campbeltown
Destylarnia: Glen Scotia
Rodzaj whisky: Single Malt
Czas leżakowania: Bez deklaracji wieku
ABV: 46%
Pojemność butelki: 0,7L
Opakowanie: Pudełko
Glen Scotia Double Cask posiada bardzo wyraźny owocowy zapach. Można w nim wyczuć zielone jabłka, brzoskwinię oraz krówkę z wanilią i dębem. Smak charakteryzuje się z kolei krówką, cynamonem i wanilią w połączeniu z pikantnymi nutami i dębem, jest dosyć oleisty. Finisz to zgrabne połączenie toffee z łagodną orzechowością. Glen Scotia to warty uwagi szkocki single malt z regionu Campbeltown.
Glen Scotia jest bez wątpienia bardzo ciekawym i wartym uwagi szkockim single maltem prosto z cenionego szkockiego regionu o nazwie Campbeltown wydanym bez deklaracji wieku. Przede wszystkim, leżakowała ona w beczkach po bourbonie, a także w beczkach po słodkim winie Pedro Ximenez.
Doceniono ją kilkoma nagrodami: otrzymała między innymi złoto w znanym konkursie o nazwie Scottish Whisky Awards w roku 2019. Jest to z pewnością warta uwagi propozycja. Dodatkowo, piękna butelka whisky Glen Scotia będzie bardzo dobrze prezentować się na półce każdego miłośnika whisky, jak i klasycznej estetyki.
Destylarnia Glen Scotia powstała w roku 1832. Założyła ją rodzina Galbraith, w której pozostała do roku 1919, by następnie zostać sprzedana firmie West Highland Malt Distillers. Niestety, pięć lat później zbankrutowała. Działalność przejął następnie Duncan MacCallum, dyrektor owej firmy. Niestety, i tu historia nie przedstawia się zbyt wesoło. Destylarnia została zamknięta ponownie już w 1928 roku, a zrozpaczony tą sytuacją MacCallum popełnił samobójstwo: utopił się w źródle wody, skonstruowanym specjalnie na potrzeby produkcji w gorzelni. Wszystko to było spowodowane kłopotami na tle politycznym – na zamykanie się wielu destylarni w tamtym czasie wpłynęła prohibicja w USA w latach 1920-1933. Stawiające na ilość produkowanego towaru destylarnie, nie były w stanie sprzedać wystarczającej ilości alkoholu. Wcześniej, w okolicach Campbeltown działało około trzydziestu destylarni. Dziś, są to 2-3 destylarnie. Glen Scotię otworzono ponownie w 1933 roku. Następnie doświadczyła ona kilkukrotnych zmian właścicieli i przerw w produkcji. Obecnie jej właścicielem jest Loch Lomond Group.
Glen Scotia leży niedaleko miasta Campbeltown, na południowym krańcu półwyspu Kintyre. Podsumowując, pomimo dosyć odległej lokalizacji, wymagającej pewnych starań w podróży, warto ją odwiedzić. Na miejscu działa centrum dla odwiedzających.
ŚWIAT ALKOHOLI JEST TYLKO DLA DOROSŁYCH DLATEGO CHCEMY SPRAWDZIĆ,
CZY JESTEŚ
OSOBĄ PEŁNOLETNIĄ...
Dodaj opinię