Kieliszki do whisky Miler Spirits

Przy zakupie alkoholi często zapominamy o tym, że wybór odpowiedniego dla nas alkoholu to nie wszystko. Kluczem do tego, aby posmakować danego trunku, odkryć wszystkie jego tajemnice, niuanse smakowe i zapachowe są odpowiednie kieliszki. Popularne kieliszki, które dostaniemy w większości sklepów produkuje się maszynowo, dlatego te wykorzystać można jedynie w gastronomii. Ogólnodostępne kieliszki mają zwykle także zbyt duże czarki, co uniemożliwia odczuwanie pełnej przyjemności z degustacji napojów. Kieliszki, jakie znajdziesz w naszym sklepie to profesjonalnie wykonane szkło, które pozwoli Ci na pełne doświadczenie kosztowania.

Kieliszki do whisky - szkło od Miler Spirits

Targetem kieliszków, o których mowa, są zdecydowanie głównie koneserzy bursztynowego trunku. Każdy, kto lubi whisky będzie czerpał przyjemność z picia jej właśnie z nich, a dla zaczynających z nią przygodę będzie to na pewno początek najlepszy z najlepszych. Jednak zdecydowanie to znawcy i wielbiciele tego alkoholu docenią je najbardziej.

W zasadzie nie da się czerpać pełnej przyjemności z whiskey, najpierw jej nie wąchając. To właśnie dlatego tak ważne jest, aby aromat był odpowiednio podany naszym nosom. Oczywistą sprawą jest, że aromat whisky najlepiej koncentrują naczynia z czarką zwężającą się ku górze. Problem jednak w tym, że większość popularnych modeli kieliszków i szklanek często tylko sugeruje pełnienie tej funkcji swoim kształtem. Ich czarki są jednak zbyt duże, aby dobrze zapoznać się z whiskey. Czarka kieliszka do whisky powinna być niewielka, aby można w niej było dobrze przeanalizować próbkę sensoryczną o pojemności 20-40ml. Kieliszki Miler Spirits spełniają wszystkie wyżej wymienione wyróżniki profesjonalnego szkła do degustacji whisky, by zaoferować to, co najlepsze dla klienta.

Rodzaje i kształty kieliszków do whisky podkreślające walory smakowe trunku

Kieliszki jakie oferujemy w naszym sklepie zostały wykonane przez specjalistów. W ręcznym procesie produkcji, nasze kieliszki tworzy się pojedynczo. Zarówno wysoka precyzja, jak i indywidualizm charakteryzujący każdy kieliszek tworzą idealne szkło do degustacji trunków.

Kieliszek Paisley to klasyczny kieliszek o tulipanowym kształcie z przewężeniem na górze czarki. Dzięki temu, efektywnie aplifikuje on aromat alkoholu. Whisky jako alkohol cechuje niezwykłe bogactwo i złożoność smaków, a szkło to jest w stanie pomóc nam je wydobyć. Czarka poradzi sobie z ukazaniem tajemnic starszych, mniej lotnych przykładów trunku.

Kieliszek Galway także jest produkowany ręcznie, przez co szkło jest gładkie. Posiada doskonale przemyślane proporcje czarki i nóżki. Wszystkie te cechy przyczyniają się do tego, że jest on w stanie wzmocnić owocowe aromaty whisky. Jest to klasyczny kieliszek o wąskim kształcie, która nie ma przewężenia. Inspirowany był on kieliszkiem do wina Porto. Tego typu budowa gwarantuje to, że w górnej części kieliszka zbierać się będą te najbardziej lotne aromaty. Szkło to jest wręcz idealne do smakowania whisky deserowych, słodkich i lekkich, na przykład z cenionego i szeroko znanego wśród miłośników alkoholi regionu Speyside.

Budowa kieliszka ma za zadanie wydobyć wszelkie kryjące się w whisky aromaty. Bez odpowiedniego szkła, pozbawieni będziemy pełnego doświadczenia i przyjemności płynących z degustacji tych trunków.

Dlaczego szklanki do whisky mają przykrywki?

Do każdego kieliszka zakupionego w naszym sklepie dołączamy ręcznie wykonaną przykrywkę. Mamy świadomość, że jest to niezwykle ważny element wyposażenia potrzebnego do degustacji. Dlaczego? To właśnie dzięki przykrywce można osiągnąć zdecydowanie większą intensywność jeśli chodzi o aromaty whisky. Zapewnia ona większe ich stężenie.

Wyjątkowe kieliszki do whisky na prezent - dla kogo?

Ze względu na najwyższą jakość i znawstwo, z jakim są wykonywane, kieliszki idealnie nadadzą się na prezent dla Twoich bliskich, którzy są koneserami whisky. Miły podarunek możesz sprawić również sam sobie i stworzyć komplet akcesoriów do podawania alkoholi. Do kieliszków do szampana, wódki, białego czy czerwonego wina, które znajdują się w każdym domu, dodaj szkło do whisky Miler Spirits. Możesz postawić także na zestaw degustacyjny.

Cena nie jest wygórowana w stosunku do jakości i ręcznej metody, jaką wytwarzane są kieliszki. Ponadto ten rodzaj szkła jest idealny, by podziwiać złocisty kolor ulubionego trunku. Do każdego kieliszka dołączana jest pokrywka, by zintensyfikować aromaty i zapobiec ulatnianiu się alkoholu. Nie znajdziesz łatwo na rynku szkła do whisky, które byłoby do nich podobne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

ŚWIAT ALKOHOLI JEST TYLKO DLA DOROSŁYCH DLATEGO CHCEMY SPRAWDZIĆ,

CZY JESTEŚ

OSOBĄ PEŁNOLETNIĄ...

Sklep internetowy Shoper Premium