Alkohol na wesele

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w naszym życiu. Jednak przygotowania do wesela i kwestie ile alkoholu na wesele, jaki jego typ wybrać czy gdzie kupić alkohol na wesele i jaki będzie koszt alkoholu na wesele, mogą przyprawić przyszłych nowożeńców o ból głowy. Idziemy jednak z pomocą i doradzamy, by jak najbardziej ułatwić zaopatrzenie się w weselne trunki!

Alkohol na wesele — toast najlepszymi trunkami

Pierwszy toast oczywiście tradycyjnie wznosi się szampanem. Używa się w naprawdę niewielkich ilościach, dlatego tym bardziej warto w niego zainwestować i zaserwować gościom doskonały trunek wysokiej jakości. Przy kolejnych toastach zaproszeni rodzina i przyjaciele sięgną już po alkohole, które najbardziej przypadły im do gustu spośród tych dostępnych na weselu i z którymi zdecydowali się spędzić wieczór. Warto zadbać o to, by te trunki także były dobrej jakości oraz choć w niewielkim stopniu zróżnicowane tak, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Jaki alkohol na wesele wybrać — wódka, wino, whisky

Wesela, na których jedynymi dostępnymi alkoholami były szampan do pierwszego toastu i wódka na resztę nocy, są już przeszłością. Klienci przygotowujący swoje wesele coraz częściej stawiają na różnorodność. Nie ma bowiem takiej możliwości, by każdy z gości był miłośnikiem tego samego alkoholu. Wielkim obecnym trendem są drinki na weselach. Najczęściej takie osoby decydują się na zatrudnienie do tego celu barmana, który będzie obsługiwał gości. W zależności od przypadku to albo barman zapewnia trunki, albo organizatorzy imprezy, czyli Para Młoda. Podczas gdy w tym pierwszym wypadku nie ma nic prostszego i wygodniejszego, tak w tym drugim możemy łamać sobie głowę nad tym, jakie alkohole do drinków na wesele zakupić. Wszystko zależy od tego, jak dużo rodzajów i na jakim poziomie skomplikowania koktajle chcemy zaoferować gościom. Konieczna na pewno będzie czysta wódka, a także dwa lub więcej smaków wódki gatunkowej. Do tego na pewno przydadzą się likiery, być może gin czy whisky. Nie możemy zapomnieć także o dodatkach takich jak soki owocowe, cytryny lub limonki, mięta.

Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na barek z drinkami, na żadnym weselu w Polsce nie może oczywiście zabraknąć czystej wódki. Będzie to bowiem prawdopodobnie najchętniej spożywany trunek na naszej imprezie. Kolejnym często wybieranym alkoholem (nawet na weselach mało zróżnicowanych pod tym względem) jest wino. Stawiają na nie głównie osoby, które chcą wypić mało i czysto towarzysko, a także ci, którzy nie przepadają za mocnymi trunkami. Warto zaproponować gościom zarówno zarówno białe i czerwone, szczególnie jeśli przypuszczamy, że spora część zaproszonych gości wybierze niższy procentowo napój.

Jeżeli chcemy, by alkohol na naszej imprezie był jeszcze bardziej zróżnicowany, warto rozważyć zakup whisky. Postawmy tutaj raczej na coś dość uniwersalnego i charakteryzującego się przystępnym smakiem, również dla ludzi, którzy nie są koneserami tego trunku. Interesującymi propozycjami będą także armaniak, brandy, wódki smakowe, nalewki i likiery, a nawet piwo.

Ile potrzeba alkoholu na wesele i jak to obliczyć?

Niestety trudno dokładnie obliczyć, ile kupić alkoholu na wesele. Nie wiemy bowiem, jaki typ trunku i w jakich ilościach nasi goście weselni zdecydują się spożywać. Standardowy przelicznik alkoholu na wesele przyjmuje jednak, że każda osoba wypije 0,5 litra wódki lub 0,7 litra wina. Sprawa oczywiście komplikuje się, kiedy na naszych stołach pojawia się więcej rodzajów trunków lub gdy zatrudniamy dodatkowo barmana. Pamiętajmy, że oczywiście lepiej, by alkoholu zostało, niż zabrakło. Licznik alkoholu na wesele traktujmy więc orientacyjnie i starajmy się ilość trunków na naszej imprezie dostosować do jego charakteru oraz zaproszonych gości.

Czym kierować się podczas wyboru najlepszego alkoholu na wesele, czyli jak połączyć uniwersalność i własny gust

Zapraszając bliskich na wesele, chcemy by dobrze się na nim czuli i jak najlepiej spędzili czas. Nie możemy jednak się w tym zatracać i zapominać, że to przecież jest nasz dzień! My też powinniśmy dobrze się bawić i na stole mieć ulubiony trunek. Jak to połączyć, jak znaleźć kompromis, rozwiązanie które zadowoli wszystkich? Na rynku oferta alkoholi na wesele jest ogromna, więc nie powinno być z tym wielkiego problemu. Nawet jeśli nie chcemy na naszej imprezie mieć bardzo wielu różnych trunków, wystarczy zaproponować gościom przynajmniej dwa lub trzy rodzaje napojów. Najważniejsza jest oczywiście czysta wódka, której nie może zabraknąć na tradycyjnym polskim weselu. Kolejnym alkoholem niech będzie coś bardzo uniwersalnego, co lubi większość osób, najlepiej zdecydować się więc na wino czy drinki. Jeśli nasz ulubiony trunek to żadne z powyższych, trzecim rodzajem niech będzie właśnie to, na co my mamy ochotę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

ŚWIAT ALKOHOLI JEST TYLKO DLA DOROSŁYCH DLATEGO CHCEMY SPRAWDZIĆ,

CZY JESTEŚ

OSOBĄ PEŁNOLETNIĄ...

Sklep internetowy Shoper Premium